Przygody

Lista przygód, opowiadania, spis treści książki Orgazmokalipsa by Krzysztof T. Dąbrowski i Michał Drzazga

Książka
„ORGAZMOKALIPSA” jest ZBIOREM chronologicznie ułożonych i łączących się w spójną całość OPOWIADAŃ, które opisują niesamowite przygody Hubiego i Wikarego.

Oto ich lista wraz z krótkim streszczeniem:Opowiadanie Quantar ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Quantar - potwór z Lovecrafta ze zbioru o Hubim i Wikarym Ta przygoda zabiera nas do lasu w Witkowicach, słynącego z tajemniczych zaginięć ludzi. Naszym bohaterom przyjdzie zmierzyć się z prawdą, która kryje się za tymi niepokojącymi pogłoskami, ponieważ właśnie w tymże lesie zaginęła narzeczona Hubiego – Edytka – wraz z przyjaciółkami. Cóż, dziewczyny nienajlepiej wybrały miejsce na wieczór panieński…
A kiedy do gry wkroczą ożywieńcy, półnaga czarodziejka oraz istota rodem z mitologii H. P. Lovecrafta, będzie naprawdę trudno o szczęśliwe zakończenie tej leśnej eskapady.


Opowiadanie Ciasto ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Ciastostwór - demon Panaquiqa ze zbioru o Hubim i Wikarym W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, kiedy musi on upiec swoje pierwsze ciasto, chociażby na pizzę. Co jednak, gdy ciasto udało się tak bardzo, że nie tylko wspaniale wyrosło, ale wręcz nazwało swojego kucharza tatą? To, co z początku wydaje się tylko niegroźną halucynacją, wkrótce okazuje się być przerażającą prawdą, bo ciasto nie zamierza przestać rosnąć, zaczyna pożerać wszystko, co się rusza, a na dodatek ani myśli słuchać swojego ojca, który rozpaczliwie próbuje sprowadzić je na dobrą drogę.


Opowiadanie Smokiem All ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Smok - lata nad Karkowem ze zbioru o Hubim i Wikarym Jak wiadomo, zwykle nad Karkowem unosi się SMOG, ale co jeśli tenże nagle zaczyna ziać ogniem niczym najprawdziwszy SMOK i w zabawie w podpalanie wszystkiego w mieście nie oszczędza nawet zabytków? W tej sytuacji jedyna nadzieja w sąsiadce, która jest czarownicą i zawsze wie, co robić. Niestety, tym razem staruszka leży zalana w sztok i bełkocze coś o dziecięcym SMOCZKU do ciumkania…
A nim nasi bohaterowie dojdą do tego, co łączy smog, smoka oraz dziecięcy smoczek i jak się do tego wszystkiego ma SMOKING, dla miasta może być już za późno.


Opowiadanie Orgazmokalipsa ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Sexy girl - seksowna dziewczyna laska ze zbioru o Hubim i Wikarym Czy nie przesadzacie z masturbacją? Jeśli nie, to nic wam nie grozi, lecz w przeciwnym razie…
Możecie zwabić demona Orgazmo, który żywi się energią seksualną żywych istot. Natomiast gdy taki demon Was opęta, to już nigdy nie zaznacie zaspokojenia. Tak się właśnie dzieje z pewnym pryszczatym nastolatkiem, którego niepohamowana chuć sprowadza na mieszkańców miasta prawdziwą apokalipsę, a raczej… orgazmokalipsę.
Bo wkrótce można podziwiać ulice pełne nagich kobiet i mężczyzn (często bardzo atrakcyjnych…), którzy nie zważając na nic, bez skrępowania oddają się ekstazie.
Jednak szybko okazuje się, że nawet przyjemność w nadmiarze szkodzi, zwłaszcza jeśli utracimy nad nią kontrolę i zaczniemy doznawać orgazmów co piętnaście minut, niezależnie od tego, co w danym momencie robimy. I co wtedy?


Opowiadanie Zabójczy pocałunek - metal girl ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Euzebia Kwaśniewska - stara sąsiadka czarownica ze zbioru o Hubim i Wikarym Jeśli spotykasz na koncercie niezwykle atrakcyjną dziewczynę, która koniecznie chce Cię poznać, a nawet wprasza Ci się do domu na noc, to wiedz, że mogłeś trafić na... Nie, nie na nielegalną imigrantkę potrzebującą zielonej karty, ale na coś znacznie gorszego!
Jednak kiedy niewiasta ta rozbiera się już na środku Twojego pokoju, naciera Cię olejkami eterycznymi, aby zaraz potem złączyć swoje usta z Twoimi w namiętnym pocałunku, to niezwykle trudno jest myśleć racjonalnie.


Opowiadanie Buk, humor, obczyzna ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Hubert Hubi Płaczkowski - Fajtłapowaty, gruby metalowiec ze zbioru o Hubim i Wikarym Opowieść o tym, ile kłopotów może sprowadzić na świat jeden wampir abstynent…
Daleko na wschodzie Związek Radziecki powstaje z martwych, aby ponownie przypuścić szturm na Polskę. Skłócony rząd RP jest bezsilny i nawet ożywiony cudownie Piłsudski na czele armii dresiarzy oraz karków nie jest w stanie uratować sytuacji.
Na szczęście dzielny Hubi postanawia stworzyć drużynę bohaterów, aby przeważyć szalę zwycięstwa. Jednak czy ta grupa śmiałków – składająca się z czarownicy, wampira, olbrzyma, podchmielonego metalowca oraz gadającego kota – podoła zadaniu?
I czy - nawet w tak trudnej sytuacji - powinni oni przyjmować pomoc od Adolfa HIV-lera?


Opowiadanie Noc żywych glutów ze zbioru przygód Hubiego i Wikarego - opis i streszczenie

Glutarianin - glut, glutostwór, Gluthathron, kosmita ze zbioru o Hubim i Wikarym Pierwszy kontakt z obcą cywilizacją z pewnością do łatwych nie należy. Tym bardziej jeśli brakuje tłumacza, a różnice kulturowe raczej pogłębiają przepaść niezrozumienia, niż zbliżają.
Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy okazuje się, że przybysz z innej planety ma na Ziemi swoich sprzymierzeńców w postaci ziemskich glutów. A że ufoludka łatwo rozdrażnić, to kontakt z polskimi skinheadami błyskawicznie sprowadza na rodzaj ludzki istną noc żywych glutów.
Na szczęście kosmita ma także serce, które postanawia oddać ziemskiej piękności – dziewczynie, jaka swego czasu dała Hubiemu kosza. Ale co jeśli odrzuci ona także i zaloty ufoludka?


Orgazmokalipsa - książka okładka - Krzysztof T. Dąbrowski
Czytaj całą książkę ORGAZMOKALIPSA Krzysztofa T. Dąbrowskiego

lub zobacz więcej:

Cytaty, fragmenty opowiadań z książki ORGAZMOKALIPSA by Krzysztof T. Dąbrowski i Michał Drzazga

Hubi, Wikary i Euzebia - Bohaterowie książki ORGAZMOKALIPSA by Krzysztof T. Dąbrowski